Gerçekler  |   Haberler  |   Korkaklar  |   Boşvermeyenler  |   Beleşçiler  |   Yeni Çiftçi Kayıt Sistemi İhalesi  
Hoşgeldiniz
Merhaba,

Bu sitede, 23 yılı aşan devlet hizmeti boyunca doğru dürüst izin kullanmamış, hafta sonlarını bile ofisinde ya da arazide çalışarak geçirmiş, kendi çapında kurumuna ve dolayısıyla halkına hizmet ettiğini düşünen bir Devlet Memuru ile ilgili, 2003 yılı Şubat ayında Tarım ve Köyişleri Bakanlığından gelen bir telefonla başlayan ve halen devam eden bir sürecin hikayesini bulacaksınız.

Dünya Bankası kredisi ile yürütülen Tarımsal Reform Uygulama Projesi - ARIP ile ilgili Tarım ve Köyişleri Bakanlığını ilgilendiren kangren olmuş sorunlarının çözümü için 28 Mart 2003 tarihinde Bakan Danışmanı olarak görevlendirildikten sonra, yürüttüğüm çalışmalardan rahatsız olan bir kesimin kampanyası ile başlayan, daha sonra Şube Müdürü olarak görev yaptığım Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne sıçratılan, 13 Mayıs 2003 tarihinde görev yaptığım Şubenin ve dolayısıyla yaptığım işlerin incelenmesi için verdiğim dilekçeyi fırsat bilerek ellerindeki her imkanı aleyhime kullanmaya çalışan bir grubun çabasıyla doruğa ulaşan bu süreçte, kendimi, bütün çabalarıma rağmen çalıştığım kuruma ait resmi kanallarda ifade etme olanağı bulamadığım için böyle bir yöntem seçiyorum.

Muhtemelen bir çok kamu çalışanının başına gelen bu tür olayların, bir süre sonra bıkkınlığa ve yılgınlığa düşerek, peşinin bırakılması, ne yazık ki, kamudaki akıl almaz uygulamaların devam etmesinden başka bir işe yaramıyor.

Adaletli günler dileği ile...

Doç.Dr. D.Murat Özden

Boşvermeyenler
Uzun bir süre kendimizi tek başına kalmış ve yapayalnız hissettiğimiz bu koca Dünya'da, haksızlıklara sessiz kalmayan birilerinin de var olduğunu gösteren aşağıdaki mesajları, gönderenlerin AFFINA SIĞINARAK yayımlamak istedim.
----------
Sayın Müdürüm,
Olayların bu kadar çirkef olduğundan dışarıda olanların haberi olmuyor. Yazınızı okuduktan sonra başınızdan geçenlere üzülmemek mümkün değil. İnanın bu kadar taraflı olduğunu bilmiyordum . Sadece kulaktan kulağa söylenenleri duyuyorduk. İnşallah haklı davanızda başarılı olursunuz. Doğanın kanununda bile yağmurun peşinden güneş açar. İnanıyorum ki bir gün bu ...

... Devamı için tıklayınız

Korkaklar
02 Mart 2004 günü saat 16:45 civarında bu sitede verilen e-posta adresine bir mesaj gönderilmiştir. Gönderenin kişiliğine ve aldığı terbiyeye uygun şekilde son derece çirkin olan bu mesaj, maalesef, gerçek isim kullanılmadan, Mehmet Tecer adına alınmış uydurma bir adresten (m_tecer2005@yahoo.com) gönderilmiş ve ekinde yer alan "soruşturma.doc" adlı dosyaya gönderen tarafından kişiliğini yansıtan resimler ve ifadeler konulmuş. Doğal olarak...

... Devamı için tıklayınız

Gerçekler
Bu bölümde, 18 Şubat 2003 tarihinde başlayan bir sürecin hikayesini bütün ayrıntıları ve belgeleri ile bulacaksınız.

Burada geçen yer ve kişi isimleri tamamen gerçektir. Yazılanların tamamı kişilerin tanıklıkları ve diğer belgelerle desteklenmiştir.

Geçen zaman nedeniyle, tarihlerde ve olaylarda bir hata varsa veya benim unuttuğum detaylar olursa, ilgililerin bu sitede verdiğim e-posta adresine bildirmeleri halinde ve gerçeğe aykırı olmamaları koşuluyla derhal düzeltilecektir.

... Devamı için tıklayınız

Haberler
13 Mayıs 2003 tarihinde verdiğim dilekçe ile başlayan inceleme sürecinde, müfettişlerin bugüne kadar benden yazılı olarak savunma istediği TEK KONU olan "Uygulama Projeleri Yazılımları" işi ile ilgili, teftişi yapan heyetin tekliflerine dayanarak verilen "Soruşturma İzni Verilmesi" kararı, yaptığım itiraz sonucu, Ankara Bölge İdare Mahkemesinin 2003-421 Esas ve 2003-419 Karar Numarası ile ve 2002 yılında yapılan bu ihalenin yasalara uygun olduğu ve yapılan işlemlerde hiç bir kasıt unsuru bulunmadığı gerekçesiyle iptal edilmiştir. Bu karar, Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından 01 Mart 2004 tarihinde yazılan yazı ile 02 Mart 2004 tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir.
----------
"Uygulama Projeleri Yazılımları" işi ile ilgili olarak müfettiş raporuna dayanarak İdare tarafından 24 kişiye Kınama cezası verilmiş ancak, Köy Hizmetleri Disiplin Kurulu tarafından benim dışımda herkesin cezası kaldırılmıştı. Bu işlemle ilgili, Disiplin Kurulu üyeleri hakkında, aynı iddianın muhatabı olan İhale Komisyonunun Başkan ve diğer üyelerinin cezalarını kaldırırken benim cezamı kaldırmayarak haksızlık yaptıkları ve görevlerini kötüye kullandıkları savıyla İdare Mahkemesine yaptığım itiraz, yargı yolu kapalı olan Kınama cezalarına karşı açılan davanın esasını inceleme olanağı bulunmadığı gerekçesiyle kabul edilmemiştir. İdarenin savunması da Kınama cezalarına karşı yargı yoluna ...

... Devamı için tıklayınız

Beleşçiler
Bilindiği gibi, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait Lojmanlarda oturanlar, yakıt giderlerini, oturdukları lojmanın büyüklüğüne göre paylaşmaktadır. Ancak, İdarenin ve Lojman Yönetiminin bu konuda aldığı sayısız karara rağmen, bazı kişilerin evlerine ilave radyatör takdırdıkları bilinmektedir. Bu durumun diğer evlerin ısınmasını olumsuz etkilediği gibi, sisteme de zarar verdiği ifade edilmektedir. 2003 yılının sonbaharında 5. Blokta oturan H.İbrahim Yılmaz'ın, makam ve mevkisinin verdiği güce dayanarak ve İdarenin elemanlarını ve malzemelerini kullanarak, Doğu - Güney cephesindeki evine ilave radyatör taktırdığı ve hatta iş bittikten sonra da yasal kılıf oluşturmak üzere İdari ve Mali İşler Dairesine dilekçe ile başvurduğu ve bunun yapılmasının zorunlu olduğuna dair Köyiçi İnşaat Dairesi Başkanlığı elemanı bir Mühendise rapor tutturulduğu bilinmektedir...

... Devamı için tıklayınız

 
Gerçekte Ne Oldu? , bugün 2 , toplam 47525 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.